21-10-2017

Aktualności ze świata programów medycznych

Do 1 sierpnia 2014 już niecały rok !

Wielkimi krokami zbliża się ważny dzień !

Według wszelkich zapowiedzi od dnia 1 sierpnia 2014 bezdyskusyjnie zacznie obowiązywać konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, tworząc EDM - Elektroniczną Dokumentację Medyczną. Obowiązek ten dotyczy wszystkich podmiotów medycznych - zarówno pojedyńczych gabinetów lekarskich jak i dużych podmiotów leczniczych, przychodni i szpitali. Nie ma znaczenia czy jednostka jest prywatna czy finansowana z budżetu, czy ma umowę z NFZ czy nie. Wszystkich  czeka komputeryzacja. Co ważne - informatyzacja musi spełniać ospowiednie wymogi okreslone w rozporządzeniu. System i jego działanie musi także zapewniać bezpieczeństwo danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i rozporządzeniem o warunkach technicznych dot. przetwarzania takich danych.

W czwartym kwartale b.r. Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zapowiada uruchominie platwormy testowej projektowanego SIM (System Informacji Medycznej)

sim

Czy Państwa placówki są gotowe do obsługi zgodnej z SIM?

Nasza oferta zawiera usługi zapewniające kompleksowe wdrożenia rozwiązań informatycznych gwarantujących zgodność z wymogami prawnymi.

Zapewniamy szkolenia personelu w zakresie pracy w systemie komputerowym zarówno od strony programów medycznych, rozliczeń z NFZ jak również w zakresie pracy zwiaznej z przetwarzaniem danych osobowych.

W większości gabinetów czy przychodni istnieje infrastruktura informatyczna, ale czy spełnia określone wymogi? Czy jest gotowa do pracy w Systemie Informacji Medycznej i tworzenia oraz przechowywania Elektronicznej Dokumentacji Medycznej? Czy dane osobowe Pacjentów, zarówno elektroniczne jak i tradycyjne - papierowe, są bezpiecznie przechowywyane, archiwizowane i przetwarzane?

Proponujemy wykonanie audytu początkowego, tzw,. zerowego, w celu uzyskania odpowiedzi na powyższe pytania. Następnie wykonamy raport, zawierający opis stanu obecnegi i propozycję koniecznych zmian.

Zaoferujemy odpowiedni, optymalny sprzęt, specjalistyczne oprogramowanie oraz przedstawimy  harmonogram wdrożenia, do każdego przypadku podchodząc indywidualnie.